Osuszanie budynków

Osuszanie budynków, murów i piwnic

Wilgoć, pojawiający się wewnątrz budynku grzyb i nieprzyjemny zapach powodują nie tylko nieestetyczne ślady na ścianach, ale mają także konsekwencje zdrowotne. Przyczyniają się także do rozwoju wielu chorób, na przykład astmy czy alergii. Jest wiele metod, które stosuje się w takich sytuacjach, jednak to właśnie osuszanie budynków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Kiedy warto zainwestować w osuszanie budynku?

Osuszanie ścian budynków jest skutecznym sposobem na to, aby pozbyć się wilgoci. Im wcześniej podejmie się odpowiednie działania, tym niższy będzie ich koszt. Grzyb oraz wilgotne plamy rozprzestrzeniają się z czasem, dlatego warto zainteresować się osuszaniem ścian jak najszybciej. Oznakami, które powinny skłonić do  podjęcia działań są:

– wilgoć
– zapach stęchlizny w pomieszczeniu/budynku
– plamy wilgoci na ścianach
– grzyb

Wszystkie te elementy świadczą o wilgoci. Należy zlokalizować przyczynę i zlikwidować ją. Bez wykonania profesjonalnego osuszania grzyb będzie rozwijał się dalej, nawet jeśli źródło wilgoci zostało wyeliminowane.

Przyczyny wilgoci w budynku

Wilgoć, której usunięcie będzie możliwe wyłącznie poprzez osuszanie ścian, jest najczęściej spowodowana zalaniem, problemami z wentylacją, błędami podczas tworzenia izolacji (pionowych i poziomych). Metoda osuszania powinna być dostosowana do skutków wilgoci, ale również jej przyczyny. W inny sposób przeprowadza się osuszanie budynków po zalaniu, a w odmienny przy błędach konstrukcyjnych wentylacji.

Osuszanie budynków wykonane przez MykoSystem

Poniżej przedstawiamy wybrance prace osuszeniowe wykonane przez naszą firmę na terenie Polski.

 • Osuszanie budynku i prace izolacyjne w budynku prokuratury rejonowej w Szubinie przy ul, Ogrodowej 14.
 • Izolacje i prace osuszeniowe piwnic budynku Sądu Rejonowego w Grudziądzu przy ul. Sikorskiego 19/23.
 • Wykonanie prac odgrzybiająco-osuszających po zalaniu w domku jednorodzinnym przy ul. Słonecznikowej 10 w Osieku/n.Wisłą dla zleceniodawcy prywatnego.
 • Wiele prac osuszania budynków wykonaliśmy również w Warszawie.
Podejmujemy się prac osuszenia budynków na terenie całej Polski. Aktualnie prowadzimy prace między innymi w: Darłowie, Gnieźnie, Iławie, Kętrzynie, Koszalinie oraz Ostródzie.

Dlaczego warto wybrać naszą firmę?

Osuszanie piwnic i murów musi być przeprowadzone w profesjonalny sposób. Tylko wtedy jest pewność, że problem nie będzie powracał. Jesteśmy firmą, która dokonuje nieinwazyjnego osuszania budynków od ponad 30 lat. Przeprowadziliśmy kilkaset realizacji w całej Polsce, mamy cenne doświadczenie, a jednocześnie idziemy z duchem czasu i wciąż się rozwijamy. Wykorzystujemy nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania łącząc je z wiedzą oraz długą praktyką zdobywanymi przez wiele lat. Jeśli chcesz wyeliminować problem, a nie tylko go zminimalizować, to zadzwoń do nas.

Galeria - osuszanie budynków

Masz problem z wilgocią w mieszkaniupiwnicydomudonnku letniskowym?

Jesteśmy w kontakcie

Masz pytania?

Jeżeli jakieś wątpliwości lub pytanie dotyczące naszych usług to zapraszamy do kontaktu. W tym celu możesz skorzystać z formularza kontaktowego, wysłać maila lub po prostu zadzwonić do nas! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com