Termowizja, badanie termowizyjne

Badania termowizyjne

Badanie termowizyjne jeszcze niedawno kojarzyło się głównie z ekspertyzą wojskową. Jednak od pewnego czasu stało się ono bardziej popularne i stanowi wyjątkowy rodzaj audytu ocieplenia budynku, a także jego stanu technicznego. Można je wykonać po zakończeniu budowy domu lub w momencie, gdy zamierzamy go ocieplić.

Kiedy i w jakim celu wykonuje się badanie termowizyjne?

Termowizja może być wykonana na różnych etapach. Coraz popularniejsze staje się jej wykonanie tuż przed oddaniem domu do użytku, aby upewnić się, że nie pojawiły się żadne usterki i wady konstrukcji, które mogłyby się przyczynić do „uciekania ciepła” z budynku. Badanie termowizyjne można też wykonać w
momencie, gdy planujemy docieplić dom lub go sprzedać. Może się bowiem okazać, że nie ma potrzeby ocieplania całego budynku, a jedynie wybranych fragmentów. Ekspertyza termowizyjna przeprowadzana jest też, gdy sprawdzić przyczynę występowania pleśni i grzybów lub stan techniczny budynku.

Jak wygląda badanie termowizyjne?

W czasie badanie termowizyjnego kontroli poddaje się ściany, podłogi, dachy, a także inne elementy konstrukcyjne budynku. Składa się ono z kilku etapów. Z zewnątrz kontroluje się stan dachu, osadzenie okien i drzwi, a także sprawdza stan zaizolowania ścian. Natomiast w środku sprawdza się, czy nie pojawiły się żadne wady budowlane. Ekspertyza termowizyjna kontroluje też prawidłowość ciągu wentylacji oraz warunki wpływające na komfort termiczny. Kompleksowe badanie termowizyjne wymaga też zrobienia zdjęć i kontroli wilgotności powietrza oraz rozkładu temperatur w całym budynku.

Dlaczego my?

Nasza firma może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem i wysokiej klasy sprzętem, które pomagają przeprowadzić solidne i rzetelne badanie termowizyjne. Działamy na terenie całej Polski i możemy dojechać w dowolny zakątek kraju.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com